| beschin a întrebat:

M-am mutat de curand in Romania si as vrea o lista cu rechizitele pentru scoala...Ca rog mult fara texte din alea ce tu nu stii ce luai la cealalta scoala... Urgent dau funda celui mai ingenios

Răspuns Câştigător
| BarbieGirl13 a răspuns:

#Caiete de linii si de patratele(A4, A5)- is bune alea cu spirala mai groase ca tin mai mult si is mai dragute happy
#Caiet de biologie, de geografie si de muzica
#Penar (destul de incapator mai ales daca ai nevoie de mai multe pixuri sa scrii colorat la definitii sau ceva)
#Creioane grafice
#Creioane colorate
#Pixuri albastre
#Pixuri negre, rosii, verzi
#Pixuri de mai multe culori
#Radiera
#Ascutitoare
#Highlighter (cand inveti poate ai nevoie sa evidentiezi unele cuvinte big grin )
#Corector de pix (daca vrei sa scrii cu pixul si vrei sa iti arate frumos caietul)
#Foarfeca (sa o ai in penar sau in geanta, chiar daca nu mai esti in clasele primare, e utila si nu stii cand ai nevoie de ea)
#Post-it-uri(cauta pe internet daca nu stii ce sunt. poate dupa nume nu le stii, dar dupa imagini, sigur)
#Stilou (daca esti ca mine si iti place sa scrii cu el)
#Rezerve de stilou
#Bloc de desen (A4 sau A3..depinde cum ti se cere la scoala)
#Pensule si acuarele (daca la desen folositi)
#Etichete (sa le pui pe caiete si carti)
#Coperte de caiete si de carti
#Pic(daca folosesti stilou)
#Vocabular sau carnetel de notite
#Lipici(daca ai nevoie)
#Trusa de geometrie(daca nu ai nevoie de una intreaga, poti sa iti cumperi separat un liniar sau un compas sau ce ai tu nevoie)
#Ghiozdan sau geanta (cum iti place tie sa poti)
#Calculator(daca esti cel putin in clasa a 6-a...la fizica si chimie ai nevoie daca te lasa profesorii)
#Dosare (din acelea pentru portofolii)
#Folii pentru dosare
#Top de hartie
#Capsator (nu stii niciodata cat ai nevoie de el)
#Capse pentru capsator
#Perforator(asta chiar e optional laughing )
#Pahar pentru pictura(din nou, daca vei picta la orele de desen)
#Prosopel pentru pictura
#Paleta pentru pictura
Nu cred ca am uitat ceva
Mai completezi si tu..sigur vei vedea cand o sa mergi la cumparaturi o multime de chestii si o sa iti iei in plus pe langa ce am scris eu laughing
Succes in noul an scolar!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce clasa? La clasa 12-a nu iti trebuie tot felul de prostii.

| beschin explică (pentru BarbieGirl13):

Multumesc, e deja decembrie, m-ai ajutat mult, eu am uitat de funda