| rey a întrebat:

Mai există magazinele Duty Free?
(Am nevoie pe maine de raspuns, caci nu am luat haine de scoala si maine pregatesc plecarea, mai am doar 300 lei si doar acolo cred ca gasesc ceva,+ca tigarile erau foarte ieftine)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in aeroporturile internationale pe iesirea din tara. Dar atentie! tigari nu ai voie sa cumperi daca esti cetatean al Uniunii Europene dintr-un duty-free aflat in Uniunea Europeana. Adica tu roman, daca iesi din Romania sau dintr-o alta tara UE nu ai voie sa cumperi tigari din duty-free (iti scaneaza actul de identitate).

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu cum e la Duty-free-urile terestre (in vamile cu Ucraina si Republica Moldova). In aeroporturi, iti cere intai biletul de avion si, daca vrei sa cumperi tigati, iti cere actul de identitate. Au un scaner, dar iti spune de la inceput ca cetatenii UE nu pot cumpara tigari din duty-free-uri de pe teritoriul UE (in Timisoara scria mare in 3 limbi).

pupimik
| pupimik a răspuns:

Din cate stiu eu mai exista magazine duty-free in punctul de trecere a frontierei Halmeu

| rey explică:

Woooooow brigaela, îmi trebuie act de identitate?:-sEu vreau să fac o excursie la Borş, vreau să umflu o maşină cu ţigări cât pentru 2 luni mie la fratemiu, sau la toţi,, prietenii'' o săptămână căci am nevoie de ei pentru o cabană, dar trabucuri, sunt? Nu ştii?happy

| biank98 a răspuns:

Cauta pe net si vezi ce gasesti

bafta:*