| tigrul2 a întrebat:

Merita s6 edge in 2018 pentru a ma tine 4-5 ani?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu nu cred ca un Samsung te tine 4, 5 ani, eu unu nu ma astept la atatia anii doar din partea iphone poate, dar mai bine un s8, nu te grabi ca se va ieftni, va iesi s9 si s8 va ajuge poate si la 2000 de ron pana in vara

| westie21 a răspuns:

Da. eu am si nu are probleme

| tigrul2 explică (pentru RAY):

De Huawei mate 10 ce crezi? cat la ce pret va ajunge vara viitoare? el este 1700 acum

| Lorena1787 a răspuns:

Nu, stiu doua persoane care au avut chiar s7 egde si in 4 luni le facea foarte multe figuri, se bloca si asa mai departe, cum a zis si Ray, poate un iPhone ar cam tine atat, Samsung se viruseaza foarte repede, iar la iPhone foarte rar, poate chiar deloc intalnesti virusi, nu vreau acum sa fac comparatie si sa laud Apple, dar un iPhone tine mult mai mult decat un Samsung. Acum depinde si tine iti mai raspunde, posesorii de Samsung bineinteles ca o sa spuna ca da si ca iPhone e o prostie, oricum decizia e a ta.

| RAY a răspuns (pentru tigrul2):

Pe la 1300 de ron, personal nu recomand Huawei, desi am auzit multe pareri pro, eu as merge pe iphone daca vrei calitate si hardware si software

| tigrul2 explică (pentru RAY):

Dar eu am auzit ca iphone ul se blocheaza daca ii faci update, si am un buget de 1200 lei ca ma angajez in vara. ma gandeam la un 6s de black friday la anul sa l iau dar aud pareri proaste

| venividivici2017 a răspuns:

Eu am avut 2 S7 Edge pe care le-am dat parintilor.Cu unul nu am avut nici o problema, cu celalalt a trebuit sa schimb placa de baza fiindca se restarta dupa ce se bloca.Acum am un Note 8 de care sunt multumit, nici o problema pana acum.

| RAY a răspuns (pentru tigrul2):

Povesti se blocheaza pe naiba, pe unele normal, dar ce te faci cu Samsung care dupa an si cateva luni cedeaza total si software si hardware

| tigrul2 explică (pentru RAY):

Dar un iphone 6 de 64 gb de black friday pe pc garage poate ajunge pe la 1200 lei? anul viitor si cat ma va tine aproximativ

| RAY a răspuns (pentru tigrul2):

Nu cred asa ceva, iphone raman cam la acelasi pret mult timp greu se ieftinesc

| Daniel9988 a răspuns (pentru RAY):

Vai de capul tau...Eu am S5 de 3-4 ani si o duce foarte bine in continuare.Mai am un telefon de serviciu S7 edge, pe care vreau sa il mai tin pe putin inca 3 ani.Telefoanele Samsung sunt foarte durabile.Fratele meu, in schimb, si-a luat anul trecut un Iphone 6s si s-a stricat in vreo 8 luni.L-a dus in garantie, i-au spus ca i-a cedat placa de baza din cauza suprasolicitarii si dus a fost...Cine mai plateste 250 euro pentru reparatii?(ca cica,, asta
nu depinde de producator, deci nu acopera garantia") ...Serios?! Cum naiba?

| EmYyYEmilian a răspuns:

rolling on the floor)) looool

| TheRealFantasy a răspuns:

Nu te gandi niciodata la asa ceva la smartphone-uri.
Daca rezista 4-5 ani e misto tare, dar chiar si asa ramane in urma cu versiunea de Android, in felul asta si cu aplicatiile si cu hardware deci nu il vei mai putea folosi la foarte multe lucruri.
De exemplu acum un telefon cu Android 2.3 din 2011-2012 sau 4.1 din 2013-2014 nu face fata la aplicatii optimizate pentru Android 6.0 sau 7.0 ca nu e compatibil si chiar daca ar fi compatibil nu ar face fata hardware... oh go on
Ia-ti un telefon mid-range pe care sa dai mai putini bani dar care sa aiba performante cat mai apropiate, sau ia-l sh macar...

| RAY a răspuns (pentru Daniel9988):

Omule nu trebuie sa jignesti omul cand vrei sa te exprimi

| Daniel9988 a răspuns (pentru RAY):

Nu te-am jignit.

| RAY a răspuns (pentru Daniel9988):

Vai de capul tau.
sa te duci in Germania si sa spui asta sa vezi cum zbori in ro

| Dilibache a răspuns:

Cred ca mai bine mai strangi pentru un s7, s7edge...

| Daniel9988 a răspuns (pentru RAY):

Eu am facut 3 ani de rezidentiat in Franta.Si nu am fost expediat de nimeni.Dar na, poate vorbesti din proprie experienta...

| RAY a răspuns (pentru Daniel9988):

Cum poti compara franta cu Germania, fi serios, francezi sunt latini, nu am asteptari de la ei

| Daniel9988 a răspuns (pentru RAY):

Da,ok...Mi-am dat seama ca tu esti o specie superioara mie, neamtule! Tot respectul si scuzele mele! Am fost si in Germania, am stat in Stuttgart cateva luni.Acolo,in fiecare weekend, vedeai pe la colturile strazii ambalaje aruncate, sticle de bere sparte....Nu mai zic.In Franta n-am vazut un fir de praf! Serios vorbind, acolo nu vezi nici macar o tigara aruncata neglijent!

| RAY a răspuns (pentru Daniel9988):

Pai daca e plin de auslander, si eu cand am sosit in de cu un autocar, astia cand sau dat jos fumau si aruncau tigarile pe unde apucau, numai vorbesc de drum, prin toate benzinăriile numa injuraturi in ro, nu vezi pe naiba, plin de tiganii pe acolo si negri

| m1dn1gh7 a răspuns:

Samsung-ul niciodata nu l-am schimbat fiind stricat, dar deja aparusera modele mult mai noi. Inca am telefonul din 2013, inainte am avut tot Samsung, 2 ani m-a tinut, functiona inclusiv acum daca nu-l scapa anul trecut sora-mea in wc. Intentionez sa-mi cumpar A5 2018. Recomand Samsung! Te tin de te plictisesti de telefon!

| D3I3 a răspuns (pentru RAY):

Are mama Samsung de 4 ani și îl ține bine merci. Când s-a dus să-și pună sticlă, ăla s-a mirat că arăta ca nou.
Și merge bine.

| RAY a răspuns (pentru D3I3):

Ma mir