| Vali215 a întrebat:

Merita să dau 850 de lei pe un laptop Asus A541N de pe Olx?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Nu recomand tranzactiile din mica publicitate in ceea ce priveste electronicele scumpe, e foarte plin de tepari. Daca nu te pricepi, risti sa minta in configuratii, sau sa primesti laptop cu probleme.
Laptopurile Asus nu sunt chiar in topul fiabilitatii, insa am doua in casa, unul mai mare si cu probleme la baterie, balamale si mufa incarcare, celalalt mic, folosit in medii ciudate (diagnoza auto), care merge impecabil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru danutzu96):

Recomand magazinele autorizate care vand produse SH verificate.
Eu am apelat la doua pana acum, unul ar fi www.totalconvert.ro
Pe celalalt l-am uitat, dar era la fel de serios, ofera ceva consultanta inainte de achizitie, si garantie, drept de returnare.
Cauta pe google, sunt multe firme din astea, nu risti nimic, fata de olx, unde iti iei teapa, omul inchide telefonul, si ramai de fraier.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Pentru ca poate fii teapa si oricum nu ai garantie.

| danutzu96 a răspuns:

Laptopul ala e o gluma proasta. Are Celeron din seria N adica un gunoi. Nu o sa poti sa faci nimic calumea pe asa ceva asa ca nu merita. Cauta ceva cu amd, sigur gasesti ceva bunicel sh...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. O fi furat, o fi stricat. Iar pe olx sunt numai țepari. Niciodată nu am avut curaj sa cumpăr ceva de pe olx.

| Preotul500 a răspuns:

De ce sa dai 850 de lei pe ceva care merge super greu din orice punct de vedere? 100% procesorul sta incontinuu aproape. Cu 750 ai mai multe variante care sunt mult mai decente si cu care poti juca jocuri de tipul CS:GO pe low in 50-60 FPS-uri.

| Anonima12344 a răspuns:

Nu,dacă intri pe eMAG găsești laptopuri noi și bune, la fel de ieftine

| ramonafesteu31 a răspuns:

Eu spun ca nu are rost deoarece nu sunt noi si nu o sa mearga prea bine si oricum gasesti unul nou si decent la 1000 -1500 de lei.