| ItsKareeeen a întrebat:

Mi-am luat led-uri pentru cameră de pus pe tavan, cred că sunt 16w doar că atunci când le-am testat, au început să se facă fierbinți, este normal sau ar trebui să le schimb?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă le-ai testat înfășurate, îngrămădite în pachet, logic că se încălzesc.

| carevaescu a răspuns:

E normal pentru ledurile din vechea generație sa se incinda. Fără a afla mai mult despre modelul led-urilor tale, e greu de dat un sfat.

Daca nu ajung la o temperatură care ar putea cauza incendiu, le poti lasa asa cum sunt.

| helpforyou a răspuns:

Sigur ca o sa simti ceva caldura, dar dacă se încălzesc excesiv, inseamna ca au o problemă de calitate.