| Furnicuta000 a întrebat:

Mi s-a stricat frigiderul si am vazut ca la Altex au programul ala prin care iti da un voucher daca dai un electrocasnic vechi la schimb. Dar nu am gasit prea multe detalii. Deci vine sa imi aduca frigiderul nou acasa, il platesc si il ia si pe cel vechi tot in ziua aia? Cine il ia, curierul sau au ei o masina pentru asta? Am vazut ca aceste produse sunt catalogate DEE deci nu trebuie sa fie functionale, nu? Poate a mai facut cineva asa si imi poate explica

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la magazin si intreaba.

| Furnicuta000 explică (pentru darrio2007):

Daca era asa simplu sa merg la magazin mergeam. Nu era evident ca online vreau sa fac treaba asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Si eu am gasit tot ce ai gasit si tu, online. Deci e mai simplu sa mergi in magazin, vezi marfa pe viu si afli mai multe despre asa ceva.

| mihai69 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Poți și online - le dai un e-mail; sau și mai simplu - dai telefon. Nu e musai să mergi în persoană la magazin.

| mihai69 a răspuns:

Am făcut de câteva ori cumpărare de electrocasnice cu predare de altul vechi contra voucher.
Uneori l-a luat curierul care a adus produsul nou, dar ultima oară a trebuit să contactez o firmă de colectare care a preluat vechiul aparat. Și chiar dacă sunt considerate DEE, nu e musai să fie defecte. Eu am predat de două ori aparate care încă mai funcționau, dar erau uzate tehnic și moral. Mi s-a părut mai economic să le schimb decât să le recondiționez.
Întreabă la magazin ca să afli exact ce și cum.