| DanielaJustMe a întrebat:

Mmm sunt confuza. eBay e un site pe care se vand chestii second-hand sau noi?

7 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Şi la mâna a doua şi vechi. Succes!

| michelia a răspuns:

Si noi, si folosite.
La fiecare produs e mentionat daca e nou sau daca e uzat.

pe ebay.fr ( Franta) ai variantele cind dai click pe produs:

Neuf
Neuf : autre (voir les détails)( adica aproape nou )
Occasion
Pour pièces détachées/ne fonctionne pas
Non spécifié

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și și. Atât noi cât și second-hand. Din descrierea produsului ar trebui să-ți dai seama dacă e nou sau nu.

https://ro.wikipedia.org/wiki/EBay

| tinka1 a răspuns:

Sunt si second-hand, dar sunt si noi. Eu mi-am luat macbook pro cu retina display de 15-inch, 2.7 GHz cu 1999$ ( pe apple.com costa 2800$ ) si era second hand, dar lucreaza foarte bine pana acum. Uite acolo jos sunt comentarii si votari, daca au comentarii pozitive si multe votari cu like poti sa comanzi acel obiectwinking Fundita ^_^?

| CBits a răspuns:

Si second-hand si noihappy

| PhoenixShadow a răspuns:

Se vand si chestii second-hand si chestii noi.

| abc1619 a răspuns:

Din cate stiu eu sunt mixtewinking