| anonim_4396 a întrebat:

Nici apa de băut nu mai e sigură?

https://www.yahoo.com/......09098.html

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

De ar fi doar asta problema...
Nu mai exista nicaieri pe Pamant apa nepoluata intr-un fel sau altul.

| sabin89 a răspuns (pentru zurick):

Şi aproape că nu mai există alimente fără conservanţi, fără coloranţi/arome artificiale... Dar nu-i nimic, bine că aflăm în schimb tot mai multe despre bosoni, quarci, leptoni, hadroni...Ne-om hrăni si noi cu de astea când altceva n-o mai fi bun de mâncat.

| zurick a răspuns (pentru sabin89):

Tot ce consumam este afectat de poluare. Apa ajuta la irigarea solului,apa fiind poluata,solul va fi si el poluat, ca a tare toata recolta.
Orice este posibil, oricum in mod cert, omenirea se va lovi puternic de problema hranei si a apei potabile, plus a desertificarii care si-a pus deja amprenta.