| Marius44467447 a întrebat:

Noroc.Imi puteți spune ce modele de țigări kent și dunhill exista.Si prețul acestora daca îl știți.

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Lasa ca traiesti si fara sa te indrepti incet si sigur la o 'sinucidere nedorita'... mai ales la 14 ani.
Nu este sanatos mai copile, si in plus, TPU nu este menit pentru aceste scopuri, deci revino cand vei fi mai serios.
Macar de-ai si sti la ce consecinte te supui.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Un tanar thailandez a murit anul trecut la o varsta frageda; fuma de la 8 ani si a continuat pana la 137 murind chinuit de reclamele cu "viata dauneaza tutunului vostru fericit".winking laughing laughing laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Vorbeste de Romania si nu pleca in Asia, "roman" ≠ "thailandez" + mediul in care traieste.
Revenind la Romanina noastra, prefer sa spun ca preventia este cea mai buna.
Nu inteleg, de ce incurajati fumatul la o varsta prematura?
Adica inteleg ca pe internet nu dezvolti afectiune, insa nu inseamna ca nu ar trebui sa atentionezi un plod de 14 ani care vrea sa se 'sinucida' sau mai bine spus sa se strice doar din prostie (exceptand cazurile in care plodul se drogheaza, acolo nu mai ai cum sa-i reinviezi neuronii)
Nu va inteleg si nici nu va voi intelege, mai ales la capitolul 'mentalitate'/ 'mod de a gandi'.

| BlueDark a răspuns:

Lasa fumatul. Daca ai stii cum arata inima si plamanii unui fumator...

| aLoneInDark18 a răspuns:

Dunhill alb, care e slab, albastru, și negru care e cel mai tare, prețul lor e de 18.5 lei, iar la kent sunt multe modele, clasic, care se consuma greu, switch cu bila, core, și acestea costa intre 17.5 și 18.5

| LPCTSTR a răspuns (pentru aLoneInDark18):

Multumim drag utilizator ca incurajezi fumatul la o varsta frageda si ca incalci regulamentul TPU.
Daca faceai putina munca de cercetare, observai prin intrebarile sale ca are 14 ani.
Esti ceea ce acestei comunitati ii lipsea.
Multumesc din nou.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu incurajez fumatul; constient fiind ca dauneaza grav sanatatii. Si nici nu vreau sa-ti dau raspunsul unui medic radiolog care fuma 5 pachete de "NATIONALE" si avea 68 de ani.winking tongue

| LPCTSTR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Hmm... Chiar sunr curios, ce a spus medicul?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LPCTSTR):

10+ cu felicitari si coronita.winking laughing laughing laughing