| DanielDanny a întrebat:

Nu ii mai inteleg pe astia de la eMag! La posta e scris mare livrare comenzi eMag, dar cand finalizez comanda nu pot sa dau pe livrare in posta/showroom! Si asta se intampla la multe produse pe care an incercat sa le comand! Si am vazut multe cutii de la eMag acolo!

Pot sa dau livrare in showroom doar la produsele vandute de eMag? Dar care sunt alea si cum filtrez cautarea sa imi apara doar alea?

Eu zic ca nu era greu sa transmita eMag comanda la ceilanti vanzatori si ei sa trimita la posta!

Am vazut ca sistemu asta e din 2015 dar nu inteleg cum day comanda sa vina la posta!

Trebuie sa dau adresa postei?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

De la punctele de livrare si in Showroom poti lua doar produse vandute direct e Emag. Ca sa le sortezi in cautare doar pe acelea, dupa ce ai selectat categoria de produse, in partea stanga ai niste filtre. La "Vandut de", bifezi Emag. In plus pe pagina fiecarui produs scrie de cine e vandut, imediat in dreapta pozei produsului.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

EMag-ul nu mai trimite la Post-Restant, pentru ca, foarte multi clienti se razgandsc si nu mai ridica pachetul, intorcandu-se nelivrat, pe cheltuiala companiei.
Poti selecta sa mergi sa-l ridici personal din magazin, sau le dai adresa ta de acasa, asa cum este normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La posta sau showroom se livrează doar produsele vândute de eMAG. Restul de produse vândute în marketplace vin doar prin curier

| Holiday a răspuns:

"Ridicare din showroom

Livrarea in showroom se face gratuit.

Daca produsele pe care le-ai comandat sunt pe stoc in showroom, le poti ridica imediat. Daca produsele nu sunt pe stoc in showroom-ul pe care l-ai selectat cand ai inregistrat comanda, te vom anunta prin e-mail sau SMS cand acestea vor ajunge in showroom ca sa le ridici. Din momentul in care au ajuns, produsele sunt pastrate in showroom timp de 4 zile (cu tot cu ziua in care primesti notificarea de ridicare).

Pentru ridicarea din showroom fac exceptie electrocasnice mari.

Pentru comenzi platite online (cu cardul online, in rate, prin iTransfer, ordin de plata), te rugam sa ai actul de identitate la tine, ca sa iti putem inmana produsele. Pentru persoanele juridice, este necesara si o imputernicire din partea firmei.

Ridicare eMAG EasyBOX

eMAG EasyBOX reprezintă cea mai nouă opțiune de livrare pentru comenzile tale. Produsele dorite sunt livrate într-un locker securizat, disponibil nonstop în mai multe puncte de ridicare din București.

Serviciul eMAG EasyBOX este marcat în pagina produselor eligibile și la finalizarea comenzii, în secțiunea Modalitate livrare.

Conditii de livrare:

*pot fi comandate doar produse vândute de eMAG, plătite online cu cardul
**modul de livrare este disponibil doar pentru comenzile cu un singur produs
***se pot livra în EasyBOX doar produse de mici dimensiuni sau medii; eligibilitatea produselor poate fi verificată în pagina de produs sau în coșul de cumpărături
****livrarea este gratuită pentru comenzile de minimum 50 de lei. Costul de livrare pentru cele cu valori sub 50 de lei este de 4.99 lei.
Ce trebuie să faci pentru a beneficia de acest serviciu pentru produsele eligibile:

Adaugă produsele în coș și selectează modalitatea de Ridicare personală.
Alege eMAG EasyBOX și unul dintre punctele de livrare din listă.
Când comanda ta ajunge în locker, vei primi de la Sameday un SMS cu un cod QR și un cod PIN. Odată scanat sau introdus codul la punctul de ridicare, acesta va debloca compartimentul în care se află coletul tău.

Ridicare de la Posta Romana

Acest serviciu este disponibil in 600 de puncte de livrare din toata tara. Ti-am pregatit aici lista completa, astfel incat sa identifici punctul de livrare cel mai convenabil pentru tine.

De asemenea, in anumite oficii postale iti punem la dispozitie plata prin card bancar la POS.

Consulta aici lista acestor locatii.

Când iti poti ridica produsele comandate?

A doua zi in cazul comenzilor plasate de luni pana vineri, pana la ora 15:00.

Marti, in cazul comenzilor plasate de vineri, ora 15:00 pana luni, ora 15:00.

In momentul in care produsele tale ajung la oficiul postal te vom anunta prin e-mail sau SMS. Te rugam sa le ridici in cel mult 7 zile, altfel comanda ta va fi anulata automat.

Livrarea produselor eMAG la oficiile Postei Romane se face gratuit doar pentru comenzile care au o valoare minima de 50 de lei. In cazul in care suma de plata pentru o comanda este mai mica de 50 de lei, costul de livrare este de 4, 99 lei.

Livrarea produselor vandute de partenerii eMAG Marketplace

Unele produse din site sunt vandute de catre partenerii nostri din eMAG Marketplace. Aceste produse sunt livrate direct de catre partener, prin curier rapid. Costul si conditiile de livrare sunt afisate pe pagina partenerului – o poti accesa apasand pe numele acestuia, afisat in pagina produsului.

Daca intr-o comanda ai atat produse eMAG, cat si produse vandute de un partener eMAG Marketplace, acestea vor fi livrate separat – produsele eMAG vor fi livrate de catre unul dintre curierii cu care avem contract, iar produsele partenerului vor fi livrate de catre curierul cu care lucreaza acesta.

Produsele eMAG Marketplace nu pot fi livrate in showroom-urile eMAG, la oficiile Postei Romane si nici nu pot fi ridicate de la sediul partenerului."

| sweetys a răspuns:

Iti dai seama ca nu ai cum sa comanzi un frigider si sa iti vina prin posta. Prin posta cred ca vin comenzile sub un kg si cam atat si doar ce este vandut de eMAG.