| denyzo a întrebat:

O chitara aucustică sau un telefon nou?
Am la pușculita 300 de lei. Merita sa mai strang ceva banuti pentru telefon sau sa imi cumpar chitara care este mai ieftina?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai nevoie de un telefon nou, poti sa mai astepti sa strangi bani ca sa-ti iei ceva bun. Dar daca telefonul tau nu trebuie schimbat si consideri ca o chitara te-ar face fericit pe termen lung ( sa fie o investitie care sa-si scoata banii - nu sa fie aruncata intr-un colt dupa ceva timp ) poti sa tii-o cumperi acum ^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat costa o chitara insa daca vrei sa iti cumepri un telefon bun trebuie sa mai strangi bani, mai ales daca vrei un mai bunicel. La 300 lei nu gasesti. Tu poti sa iti cumperi ce vrei si ce ai nevoie, daca stii sa canti bine la chitara si mai vrei/vrei una e buna chitara... Tu alegi insa cum ziceam, pentru telefon mai ai nevoie. Un telefon nou e mai bun decat unul SH!

| AnaMaria2005love a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi ce iti doresti mai mult!
Funda?

| Kalashnikovici a răspuns:

Daca stii sa canti la chitara ar fi mai bine sa iti cumperi una deoarece mai poti sa faci niste bani in plus(da, au trecut colindele si asta), dar sunt si persoane care vor la zile de nastere ceva, sa canti. Asa s-ar putea sa iti cumperi in timp mai scurt pe amandoua.