| iuonak93 a întrebat:

O sa mai scada sau o sa urce preturile la ps2?

4 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

La PS2 sigur nu o sa mai creasca din moment ce avem deja de ceva vreme pe piata PS3 si se anunta si PS4 in viitorul apropiat. Chiar si la PS3 au inceput sa scada preturile.

| Flaviius87 a răspuns:

Cu siguranta o sa mai scada! pentru ca deja au aparut PS3 xbox si altele mai bune!
Succes!

| sereje a răspuns:

Salut. Momentan un PS2 este in jur de 450 RON. Cel mult sa scada cu 50-100 Ron abia peste un an. Nu iti recomand totusi. Grafica este cea a calculatoarelor de acum 5-8 ani si nici nu mai apar jocuri noi decat extrem de rar si majoritatea proaste. Cel mai bine iti iei un PS3. E 1200 sau 1300 Ron ( vezi. www.gameshop.ro de exemplu) si e o investitie foarte buna decat sa iti faci upgrade la PC an de an. Sunt o gramada de jocuri faine numai pentru PS3, are blueray player (te ajuta daca ai tv sau monitor HD - intrare HDMI), poti sa intri pe net plus alte chestii faine. Sau poti sa iti iei un XBOX. Mi se pare ca am vazut si cu 900 RON desi are spatiu mai mic de stocare modelul mai ieftin, e mai simplu de modat (ca sa iei jocuri de pe net) insa trebuie sa platesti (nu mult ce-i drept) ca sa joci online. Deci sfatul meu e sa strangi niste banuti si sa iti iei o consola faina. Asa mai bine iti iei o maneta si te joci pe calculator decat PS2.

| Ecea a răspuns:

Scad 100%