| Valyasdfg a întrebat:

Oare din cauza sărbătorilor de iarnă, produsele comandate din China pot ajunge mai greu in Romania? Îi afectează și pe ei?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

China trimite marfuri in intregul UE, unde varful de comenzi este in preajma sarbatorilor de iarna.
Din acest motiv toate comenzile ajung mai greu la destinatie, nu numai in Romania.
Este de preferat sa eviti comenzile in luna decembrie, risti sa ajunga doar la anul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu! Nu cred. Eu am luat de pe un site chinezesc si mi-au spus ca vor ajunge pana in 45 de zile. Mi-au ajuns dupa 20 zile. Acum am mai comandat inca 5 obiecte si imi spun ca vor veni in maxim 45 zile. Sa vedem.

| Valyasdfg explică (pentru Salontanul):

De pe joom?

| Salontanul a răspuns (pentru Valyasdfg):

Da!

| Valyasdfg explică (pentru Salontanul):

Așa după tine crezi că o persoană ar putea deschide o afacere doar cu produse aduse de pe site-uri de genul?

| Salontanul a răspuns (pentru Valyasdfg):

Mai sunt o gramada de oameni care n-au auzit de aceste site-uri. Numai ca e cam periculos sa le revinzi deoarece n-ai factura. O razie ANAF si esti om. Nu stiu daca dau si cu factura! Poti vorbi cu operatorul de pe teritoriul Romaniei si sa-i intrebi:
https://www.joom.com/ro/support