| TerenteFTW a întrebat:

Ochelari de dormit sau cum se numesc laughing
Unde pot gasi acei ochelari care se pun pe ochi pentru a optura lumina in Bucuresti? nu vreau site-uri pentru ca ar costa transportul mai mult decat ochelarii

Răspuns Câştigător
| Crash94 a răspuns:

În dm (drogerie markt). Costă 10 lei.

| TerenteFTW explică (pentru Crash94):

Am luat de acolo, mersi mult

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ochelarii de dormit se numesc in engleza: " sleeping eye mask" si iti poti cumpara de pe AliExpress, Ebay sau orice alt site de vanzari.
De altfel, mama ta poate sa-ti faca una, dintr-o bucata de panza inchisa la culoare, pusa in 2 sau 3, si la capete sa coasa un elastic.
Eu am prmit gratis la zboruri internationale foarte lungi (transoceanice) de la compania aeriana, sa pot dormii in avion. le-am aruncat dupa accea.

http://www.ebay.com/......sch/i.html

| Dyatlov16 a răspuns:

Http://www.shopmania.ro/q-masca-dormit
Sper ca te-am ajutat :)