| WithoutName123456789 a întrebat:

Pareri Mediagalaxy/Altex? Nu am mai comandat online de la ei si as vrea sa stiu ce experiente ati avut.As avea nevoie de un SSD.

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Se respecta, sunt firme cunoscute si de incredere. Personal nu am avut niciodata probleme cu ele, dar nu pot spune ca am comandat foarte multe de la ei. Am mers pe eMag si PC Garage. Am apelat la Altex atunci cand era o diferenta de pret sau nu gaseam un produs in stoc. Daca nu ai incredere poti intotdeauna sa platesti cand vine coletul si nu ai nimic de pierdut, daca de asta iti faci griji.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Nu are sens să mai întrebi de aceste lanțuri de magazine de renume. Dacă întrebai de extremedigital, forit, leumart, etc., da, era o întrebare bună.

Altex/MediaGalaxy, cel.ro, eMag, PCGarage, Flanco, Domo, Vexio, evoMag, itArena, itGalaxy - Toate acestea sunt serioase și nu vei avea probleme cu ei.

| JulyDreams a răspuns:

Intri pe https://www.google.ro/maps
Scrii Altex Bucuresti, dai click pe un magazin, scroll pana ajungi la Reviews, sort by Lowest si vezi ce e nasol la ei.
Eu tot ce cumpar pe IT e de la eMag. Nu m-as incurca cu altii.

| skull12 a răspuns:

Sunt ok, la fel ca la eMAG, PCgarage etc, am lucrat mai mult cu altex, iti raspunde la mesaje etc..., despre mediagalaxy nu stiu nimic, dar este o companie mare, nu o sa fie probleme.