| Chrjsu21919 a întrebat:

Parfimo.ro vinde parfumuri originale? Preturile sunt prea mici.

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Da, sunt originale. Am comandat de cateva ori de a ei. Totul ok, coletul vine din Cehia parca. Cauta totusi apa de parfum, nu apa de toaleta, pentru o mai buna persistenta. Bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

Acelea NU sunt parfumuri, sunt APE de toaleta, apa de colonie, nu parfum pur.
Parfumul este o esenta, care este foarte scumpa!
Preturile la un parfum original incep de la 300 lei in sus, pentru 50ml.

Apa de toaleta si de colonie contin 90% apa si 10% parfum, deci este o apa cu miros de parfum, de aceea mirosul persista numai 2-3 ore si costa atat de putin (sub 200 lei)

| RxTx a răspuns:

Ce înseamă cuvântul original?
Original înseamnă că nu mai exista altul pe planetă identic.
Daca iei de la o firma care.produce pe banda rulanta cu roboti producție de serie acelea se cheamă falsuri nu se cheamă originale.
Original se cheamă acela care este făcut pe genunchi in garaj de cei care fabrică manual un produs fals pentru că este original pentru că nu le iese de doua ori identic turnând cu seringa diverse substanțe chimice.
Așa că și grija ce îți dorești.

Eu cred că tu îți dorești autentic
SI CA SA AFLI CA SIGUR ESTE FABRICAT DE FIRMA CARE LA PRODUS POTI SA CERI TRASEIBILITATEA

POTO SA CERI CERIFICAT DE CALITATE

POTI SA CERI CERTIFICAT DE CONFORMITATE

Poți să mai ceri să vezi acel marcaj CE. Dar care nu îl are pe c lipit de e
Ci e spatiu de aproape o litera între C E

Daca scrie CE înseamnă China export

Daca scrie C E
Înseamnă că a fost verificat de un institut laborator de certificare care le-a dat aviz de punere în vânzare pe piata europeană

| RxTx a răspuns:

Eu am lucrat la ei la o fabrică de parfumuri false care fabrică în sistem Lon aici în Romania parfumuri pentru multe branduri.

Același parfum vândut sub nume propriu costa 30 lei.

Vândut în sticlă ambalajul original Timiș de fabrică ce dăduse comanda sa fabrice și pentru ei aici în Romania
Costa poate 6000 lei

Tu știi ce înseamnă parfum?

Un parfum nu are cum să coste mai puțin de 100 euro geamul!

Nu îți cumpără parfumuri daca nu scrie clar din ce sunt făcute
Parfum înseamnă opiu cu alcool
Sau nu stiu ce extras dintr-o floare simplu fara alcool

Cam asta înseamnă parfum uleiurile volatile extrase din flori plante fără alcool

Daca conține alcool nu se mai cheamă parfum ce se cheamă apa de parfum

Asta este diferența între apa de wc toaleta și parfum

Parfumul conține 100% doar uleiuri volatile extrase din planta fructul respectiv naturale

Daca conțin chimicale obținute din petrol rafinării uleiuri aromatice obținute din substanțe chimice atunci se cheamă jeg mizerie rușine

Nu poți să spui că tu ai un parfum daca 1 gram de parfum finala nu costa cel puțin cat un gram de aur de 24 Karate

Nu îl cumpără daca costa mai puțin de 100 euro gramul!

Mergi la tiganimla tarabă in piața sau în tren și i-ați de acolo pe gustate pe furate pe mirosite cum.le vine ei daca vrei ceva sub 100 euro gramul!

Vezi că la un parfum trebuie sa primești acte daca îl cumperi de la un magazin adevărat

Traseeibilitatea lui adică toate firmele prin care a trecut de la fabricant până la tine

Daca nu primești acest document este foarte posibil să fie o făcătură

Și vezi că cola se fabrică și în Romania și în America se chema la fel sunt tot de la aceeași formă
Dar poate că pe tine te interesează să bei o cutie de cola fabricata in America nu în România

| Sophieka a răspuns:

Nu mai achizitionez parfumuri online.

Prefer sa merg in magazine fizice si sa le testez.