| Gabipanait a întrebat:

Pls cine ma poate ajuta? Vreau sa fac cumparaturi de pe net si nu stiu care e faza cu plata... eu nu am card deocamdată si vr sa stiu cum se procedeaza cu plata fara card, ce trebuie sa fac? Si cum funcționează? Platesc abia cand vine curierul la mine la domiciliu, trebuie sa completez ceva pe site înainte sa cumpar? Nu stiu cum ar trebui sa acționez... si daca știți niste site-uri unde nu e neapărat nevoie sa platesc cu cardul va rog sa imi dati! Aaa si merge treaba asta si cu site-uri din alte tari?

Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Alegi plata la curier. La international trebuie card

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Platile online se fac cu credit card, sau cu debit card (card bancar legat de contul tau bancar).
In ce privesc platile online pe site-urile straine, se pot face numai cu credit card, sau cont paypal.

| Gabipanait explică (pentru Violleta2022):

Ok am înțeles! Mersi ca mi-ai spus!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alegi ceea ce se numește plata ramburs. Și nu funcționează la comerțul internațional.