| anonim_4396 a întrebat:

Pot comanda ceva de pe internet din USA si sa imi vina pachetul in Romania? E complicat? De exemplu haine, parfumuri, cosmetice etc. Funda

4 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Si eu sunt curioasa, am inteleles ca trebuie sa platesti nu stiu ce taxe.

| Felissa13Eden a răspuns:

Da, iti vine prin Vama.E complicat in conditiile in care vorbesti de obiecte fragile, cercei, lampi, parfumuri, in rest, daca au transport in toata lumea magazinele de unde vrei sa iei, iti vine coletul in cat timp specifica firma

| Flavianadx a răspuns:

Dap. Eu am luat si din USA si din China si vine in 2-4 sapt. Depinde cat il retin in vama la noi. Poate sta mult. Partea buna e ca il poti urmari online ca sa vezi pe unde e pe drum.

| callerofthestorms a răspuns:

Ai grija, vezi si intereseaza-te ce vine transportat afara din uniune, pentru ca unele produse sunt ilegale de transportat si nu te avertizeaza nimeni.
Daca este chimic de exemplu, cel mai probabil nu ti-l vor da.
Am incercat sa-mi cumpar otrava de gandaci de pat de pe Amazon din SUA si nu am fost lasat sa-l iau de lege.