| Sparkii a întrebat:

Pot comanda in Romania de pe site.ul asta din Sua https://www.walmart.com Vreau sa imi iau un telefon il pot folosi in Romania cu cartela zic.Si cat costa transportu pana in Romania.Pot plati in lei? Sau neaparat dolari ca nu stiu de unde sa iau dolari

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

1. Il poti folosi in Romania, dar mai intai verifica daca functioneaza acel telefon in Romania, dupa serie. (S-ar putea sa fie incompatibil la frecvente).

2. Il poti folosi cu un sim romanesc daca il iei unlocked. Daca il cumperi locked, atunci va trebui sa il agiti un pic. Daca te pricepi, o poti face singur, daca nu, va trebui sa mergi la un centru care se pricepe. Daca mergi la un centru care se pricepe, atunci intreaba inainte sa il cumperi daca stiu sa il rezolve.

3. Cand platesti, va trebui sa folosesti un card. Acel card ar trebui sa poata sa faca plati internationale. In general, cardurile pot. Dar sa nu fii sub influenta vreunei limitari. Odata ce cardul poate face plati internationale, echivalentul sumei in dolari plus comisioanele iti vor fi trase din cont. Vei converti la un curs international, al bancii de referinta, nu la cursul bancii tale.