| jacexoxo a întrebat:

Pot cumpara de pe eMAG in rate cu buletinul? Gen sa platesc cand vine factura acasa fara niciun card bancar

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://www.emag.ro/......i-de-plata
Da, doar ca dobanzile sunt mult mai mari ca la banca. Un card d cumparaturi te va ajuta sa nici nu platesti dobanzi in anumite situatii.

| jacexoxo explică (pentru Salontanul):

Dobanda? Adica plata lunara? Nu il pot intreba pe tata caci este plecat

| Salontanul a răspuns (pentru jacexoxo):

Nu! Dobanda este pe langa plata lunara. Daca iei un produs de de 1000 lei, cand platesti rata va contine si DAE (Dobanda Anuala Efectiva) care este format din dobanda si comisioane. Exemplu la cei 1000 lei platesti o rata lunara de 91, 4 lei si vei plati in final 1096, 8. Asta inseamna ca ai avut un DAE de 9, 68 lei la suta. Cum tu ai luat 10 sute ai un cumul de 96, 8 lei. La aceste IFN-uri DAE poate ajunge si la 7000%: https://bit.ly/2OSTEp9
La banci DAE este mai mic si daca, pe baza salariului, iti iei un card de cumparaturi sunt magazine care au si 40 de rate fara dobanda.

| jacexoxo explică (pentru Salontanul):

Salut imi poti spune cum cumpar deoarece nu gasesc unde scrie rate cu buletinul sau factura, trebuie sa i sun?

| Salontanul a răspuns (pentru jacexoxo):

Scrie in josul paginii cum sa-i contactezi, la fiecare in parte.

| Violleta2022 a răspuns:

La 13 anisori, nu poti cumpara nimic in rate!

| mihaela000ela a răspuns:

Nu.