| lilskies a întrebat:

Pot plati cu cardul la curier? Adica cand ajunge sa-i platesc cu cardul

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curierul nu are POS mobil, cuplat la bănci, deci nu poți.

| Salontanul a răspuns (pentru sadrian46):

Ba da! Depinde de curier. Poate ca nu toate masinile au dar eu am platit la FAN Courier cu cardul.

| sadrian46 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, facă iei coletul din mașină.

| Salontanul a răspuns (pentru sadrian46):

La noi nu urca in bloc decat daca sunt colete mari, grele. Deci, mai des, cobor eu decat sa vina ei. Au venit cand mi-am schimbat masina de spalat si combina frigorifica.

| mihai69 a răspuns:

Unii au, alții nu. Depinde - dar e musai să scrie pe pagina unde ai făcut comanda dacă e posibil su nu să plătești la curier direct cu cardul.

| JicaContra a răspuns:

TREBUIE sa specifici ca faci plata cu cardul, TREBUIE, TREBUIE TRREBUIE

altfel, chiar daca are POS, s-ar putea pur si simplu sa nu il ia de la firma, am auzit cazuri

| Digikey a răspuns:

Nu prea am vazuti curieri care sa aiba POS-uri la ei. Unii nu au nici la sediu.

| Irinelp a răspuns:

Dacă ai comandat ceva pe internet trebuie să scrie acolo modalitățile de plată.

| Trustmotorcy a răspuns:

Dacă există varianta de plată prin POS cu cardul, atunci da.

| Ioana1312321 a răspuns:

Da.logic...

| Bianca1203 a răspuns:

Eu am comandat un telefon in valoare de 1000 de lei și a venit Fan Courier și nu avea POS ...deci nu cred că poți plăti cu cardul ci doar cash, zic sa nu asculți de cine zice că este pentru că știu eu că nu este asta, am pe cineva care lucrează și mi-a spus asta, de asta am zis sa ii arat întrebarea ta sa vad ce spune ..sa nu te trezești după că te ia la mișto curierul că nu ai cu ce sa ii plătești? și îți duce după produsul in sediu. Sper că te-am ajutat!

| L1m80 a răspuns:

Doar daca curierul are POS. Dar pana acum, nu am vazut sa aiba. Pentru ca le convin afacerile chas. Dar suna la firma sa intrebi, poate cu restrictiile astea au introdus si ei.