| gabielu1 a întrebat:

Pot returna un produs la altex un laptop dupa 30 zile?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Termenul este de 14 zile!
Scrie foarte clar pe site-ul lor:
"Consumatorul are dreptul de a se retrage din prezentul contract, fara a fi nevoit sa justifice decizia de retragere si fara a suporta alte costuri decat cele prevazute la art.13 alin.(3) si art.14 din O.U.G Nr.34/2014, in termen de 14 zile incepand de la ziua in care intra in posesia fizica a produsului."

sursa:
https://altex.ro/renuntarea-cumparare/pag/

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Il poti returna in service daca are defecte din fabrica.
Termenul pentru care il poti inapoia din cauza ca nu-ti place a expirat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm, ciudat AnaMaria50, ca in UE, ai termen 30 de zile sa returnezi un produs. fie ca e un telefon, laptop, sau alt gadget :0 dar ma rog, el zice ca oricum a depasit 30 de zile asa ca nu mai are cum happy