| leolord669 a întrebat:

Pot returna un telefon de la altex cumparat de o saptamana pe motiv ca m-am razgandit si atat?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conform legii, orice marfa de folosinta indelungata poate fi returnata in termen de 14 zile de la data cumpararii.
Conditia este ca, marfa sa fie insotita de toate accesoriile cu care a fost predat la cumparare + dovada cumpararii (chitanta de plata).

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai si bonul fiscal care dovedeste asta si cu tot ce era in cutia lui, da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că da. În regulamentul privind serviciul de retur gratuit, scrie așa :

Produsele cumparate din magazinele din reteaua ALTEX sau de pe www.altex.ro pot fi returnate in termen de 14 zile calendaristice: Termenul de 14 zile calendaristice se calculeaza:
- de la data cumpararii produsului in cazul in care acesta a fost achizitionat in magazin (!)
- de la data livrarii produsului in cazul in care produsul a fost achizitionat de pe www.altex.ro;

Citeste mai multe informatii, aici:
https://altex.ro/renuntarea-cumparare/pag/

Dacă tot mergi să-l returnezi, să ai la tine factura, bonul fiscal, deci tot ce ai primit in momentul achizitionării. Și ambalajul.
Dacă nu le mai ai, șansele sunt 0...

| Frank51 a răspuns:

Doar dacă l-ai cumpărat online.

| Zuzu1991 a răspuns:

La comanda online, da
daca nu, data viitoare ia de la eMAG, aia dau 30 de zile retur oricum l-ai fi cumparat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai prins și tu reducerea de preț 15% de pe altex? Presimt ca ne-am luat amândoi același telefon cu același fel de reducere. Dacă ai cumpărat online poți returna în oricare magazin Altex.