| DianaE1e8 a întrebat:

Pot sa ma duc sa iau o comanda de la curier dar pe buletinul unui parinte? Chiar daca am pus numele meu la date?

Răspuns Câştigător
| goguPatent a răspuns:

Ca sa fie clar, nicio firma de curierat nu cere buletin... Nicio firma ce curierat nu cere buletin.
Ma repet ca sa nu ai impresia ca Jassmina stie ce zice.

| DrajneanuStefanDavid a răspuns (pentru goguPatent):

Chiar daca sunt minor? Nu îmi cere niciun act?

| goguPatent a răspuns (pentru DrajneanuStefanDavid):

Curierul nu are dreptul sa te legitimeze.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti!
Curierul va aduce pachetul acasa si va cere buletinul celui mentionat pe pachet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun curier nu cere niciun buletin

| Fatamuntilor a răspuns:

NICIODATA curierul nu a cerut buletin indifent daca am ridicat coletul pentru mine sau pentru altul!
E de ajuns sa raspunzi la telefon si sa vii sa ridici coletul.
DE exemplu ii arati numarul de pe care ai fost sunata! asta in cel mai rau caz!

| Lukasssz a răspuns:

Nu ai nevoie de buletin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Trebuie sa prezinti buletinul tau.

| DraculImpielitatul a răspuns:

Da tu nu ai buletin? Intreb pentru un prieten!