| Necunoscutu92 a întrebat:

Prețul de pe Amazon cu produsele de 0.01$ sunt reale?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cine? chinezii, dar nu vinde cu pretu de o bomboana vinde cu 5 dolari, dar nu te uiti unde trebuie laughing pretul produsului este ala total nu ala 001 shippingu la pus el cat a vrut, banii aia se duc la el, el plateste shipping 1.5 dolari retu is banii lui, iar produsul este chinazarie, adica conceptie china si facut probabil la un fel de colt de strada, dar de livrat til livreaza te asigur si cu pretul afisat.Deci cu 5 dolari eu zic cumperi saci de bomboane in china unde salariu este sub 100 de dolari pe luna.Eu am cumparat din china cu 2 dolari cu tot cu transport, da da citesti bine aia vand si cu 1.5 dolari cu free shipping.Nu va mai mirati atat, sunt in lumea asta oameni f amarati si unde produsele costa nu 10 bani poate 1 ban.Voi de ce credeti ca majoritatea firmelor au fabrici in china? Ca naveau ce face, cas aia mamri destepoti sau ce? Uite de aia pentru ca mana de lucru este 10 bani cum zici tu, sau poate 1 ban pe zi laughing numa ca produsul ala trece prin mai multe mani,prin mai multe vani, prin mai multe mijloace de transport, asa ca pretul ajunge undeva la cateva zeci sau uneori sute de dolari, unde pui ca firma mai trebuie sa faca si profit, deci fiecare mana fiecare vama fiecare mijloc de transport trebuie sa faca si aia profit, altfel cum ar functiona?laughingCred ca acum sunteti lamuriti

8 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Fake 100%.
0.01$ nu inseamna nici 10 bani. Cu zece bani abia cumperi o bomboana. Cine ar vinde dispozitive cu 10 bani?

| relian a răspuns (pentru PainTech):

Cine? chinezii, dar nu vinde cu pretu de o bomboana vinde cu 5 dolari, dar nu te uiti unde trebuie laughing pretul produsului este ala total nu ala 001 shippingu la pus el cat a vrut, banii aia se duc la el, el plateste shipping 1.5 dolari retu is banii lui, iar produsul este chinazarie, adica conceptie china si facut probabil la un fel de colt de strada, dar de livrat til livreaza te asigur si cu pretul afisat.Deci cu 5 dolari eu zic cumperi saci de bomboane in china unde salariu este sub 100 de dolari pe luna.Eu am cumparat din china cu 2 dolari cu tot cu transport, da da citesti bine aia vand si cu 1.5 dolari cu free shipping.Nu va mai mirati atat, sunt in lumea asta oameni f amarati si unde produsele costa nu 10 bani poate 1 ban.Voi de ce credeti ca majoritatea firmelor au fabrici in china? Ca naveau ce face, cas aia mamri destepoti sau ce? Uite de aia pentru ca mana de lucru este 10 bani cum zici tu, sau poate 1 ban pe zi laughing numa ca produsul ala trece prin mai multe mani,prin mai multe vani, prin mai multe mijloace de transport, asa ca pretul ajunge undeva la cateva zeci sau uneori sute de dolari, unde pui ca firma mai trebuie sa faca si profit, deci fiecare mana fiecare vama fiecare mijloc de transport trebuie sa faca si aia profit, altfel cum ar functiona?laughingCred ca acum sunteti lamuriti

| Lostlyric a răspuns:

Ai pus aceasta intrebare de cel putin doua ori pana acum. Asteapta raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce produse ai găsi la 0.01?

| pisicutaadorabila a răspuns:

Nu cred, cine ar vinde lucruri cu 0.01 dolari?

| Necunoscutu92 explică (pentru pisicutaadorabila):

Uite frate m-, ie îmi apare ca costa 0.01$ https://www.amazon.com/gp/product/B076C6ZLQD/ref=ox_sc_act_title_9? smid=A3VMVIO4TQVUEX&psc=1

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Moor, poate is luate din gunoaie. Deja zice unul "doesnt work". Deci...plus ca ai transportul destul de mare $5,

| Necunoscutu92 explică (pentru anonim_4396):

laughing) da dar vreau sa cumpăr mai multe produse vezi ca e 0.01$hee hee))