| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Prin ce firma de curierat e mai avantajos sa trimiti colete (ramburs)? Am mai trimis prin urgent cargus dar imi opreste mult pentru transportul banilor, de exemplu daca trimit un ramburs de 50 de lei, imi mai dau inapoi doar 25. a Fan Courier sau Dragon star e la fel? Multumesc

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal! Ei isi iau comision pentru transport orice. Mai am o curiozitate: ce inseamna "antrebari..." din numele tau?

| Frank51 a răspuns:

Dpd și nemo expres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand Nemo express chiar dacă ești atras de comisioane și taxe mai mici. Niște servicii jalnice, iar banii ii trimite după 1 lună. Acum cred ca depinde de oraș.dar la mine în oraș niște prosti.
În schinb DPD este ok.

| antrebarisiraspunsuri explică (pentru anonim_4396):

La dpd cat este taxa pentru transportul banilor? cat opreste?

Răspuns utilizator avertizat