| anonim_4396 a întrebat:

Produsele comandate de pe Wish ajung la posta locală sau trebuie sa ma duc dupa ele la posta vamala? La posta vamala trebuie sa platesc ceva daca am plătit produsele si expedierea lor cu cardul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La posta te duci, doar daca este ceva de platit pentru taxe si tva. Dar daca suma este foarte mica, ti le aduc acasa!

| xerxes1 a răspuns:

Vin la posta vamala.Vei primi acasa un aviz sa te duci sa le ridici.
Daca valoarea nu depaseste 10 Euro nu platesti nimic. Dupa 10 platesti TVA si dupa 100 platesti si taxe vamale.
Dar ai de asteptat.Transport gratis inseamna minim 30 de zile maxim 60.

| AlexSalling a răspuns:

Normal trebuie sa vina acasa. Nu trebuie sa te duci tu undeva.

| Cristea468 a răspuns:

Peoblema e că siteul Wish e scam, deci nu fi sigur că o să primeşti ce ai comandat