| frafafafaf a întrebat:

Produsele de pe ebay sunt la mana a doua sau folosite? Adica ebay este ca un fel de OLX sau OKAZII.RO?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt atat produse noi cat si second hand, se specifica si in descriere new sau used

| mihai69 a răspuns:

Asta e o întrebare sau o afirmație?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Unele da, altele ba. De aia fiecare produs are descriere si cand cauti poti opta pentru "doar noi" sau folosite, sau si-si.

| relian a răspuns:

Ebay este cel mai sigur website de vanzari online.De vandut vinzi ce vrei,bine in afara de arme si medicamente,vinzi si masini si submarine si produse noi si antice,absolut orice,si pamant pe Luna daca te pricepi laughing Ebay este ca Amazon doara cai mai serios,parerea mea si mai ieftin ca Amazon.
Nu stiu asa multe despre PayPal dar cred ca dintre astia mai amri Ebay a fost primul care a lucrat cu PayPal de aici si seriozitatea acestui website.
Dupa si alte websiteuri au inceput sa foloseasca Paypal,dar Ebay ramane in continuare cel mai serios si sigur websiteuri.
Tot ce trebuie sa stii e sa casti bine ochi, gura, urechile cand cumperi ceva, adica sa vezi bine ce cumperi, pentru ca intotdeauna pe Ebay castiga cel care are dreptate.
Chestia este ca Ebay nu prea este folosit de romani nu pentru ca n-ar vrera romanii ci pentru ca nu vad aia spre RO, o firma serioasa lucreaza tot cu oameni seriosi laughing

| JicaContra a răspuns:

Nu neaparat
eu un fel de olx, dar e mult mai bine facut si mult mai sigur

de exemplu eu mi-am luat cooler pentru laptop-ul meu, pe care nu l-am gasit nicaieri altundeva, si (am luat doua, sa am si unul de rezerva) erau nou, noute

| Panamax a răspuns:

Pe Olx gasesti si produse noi cu factura si garantie.Trebuie doar sa stii sa citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ebay stiu ca este un site unde oricine vinde orice(international), si multi isi vand craft-urile personale.