| DNA01 a întrebat:

Produsele pe care le comand de pe aliexpress vin la vama sau la posta din orasul meu? Si unde trebuie sa platesc?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din cate stiu platesti cu cardul si in mod normal ar trebui sa-ti vina acasa

| ℓαυяα a răspuns:

Plata se face cu cardul in momentul in care plasezi comanda. Comenzile sub 10€ ajung la posta de cartier. Ce trece de suma asta ajunge la posta vamala și vei plăti și TVA 19%.
Vezi mai multe detalii aici: https://madalinliviu.ro/......n-ue-2017/

| DNA01 explică (pentru ℓαυяα):

Si eu trebuie sa ma duc personal la posta vamala sau mi le aduce cineva, de exemplu un curier? (intreb fiindca e prima daca cand comand)

Răspuns utilizator avertizat
| DNA01 explică (pentru ℓαυяα):

Si cum stiu cand mi-a venit pachetul?

| ℓαυяα a răspuns (pentru DNA01):

Te duci când primesti avizul