| anonim_4396 a întrebat:

Recent am cumparat o pereche de pantaloni vaituiti(grosi).De fiecare data cand ii imbrac si ii dezbrac raman scame foarte multe pe sosete si eventual pe maieu/tricou.Ce as putea face sa scap de scame?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Panatalonii vatuiti trebuiau spalati inainted e folosire pentru a se indeparta chimicalele folosite la tratarea materialului din care au fost facuti pantalonii, dar si pentru a elimina puful/scamele acre se iau acum pe faine.
Ce poti face acum?
Spala-i!

| gabicoo a răspuns:

Îi arunci și cumperi alții!
laughing

| MarianWLF a răspuns:

Recomandat e sa ii bagi la masina, dar intorsi pe dos ca sa scoata scamele.

| Redhead6 a răspuns:

Cel mai bine ii bagi la spalat.

| Ana140 a răspuns:

In general scamele raman si dupa mai multe spălari, doar ca sunt diminuate