| Tudor182002 a întrebat:

Recent am gasit o oferta foarte buna la un telefon pe compari.ro, siteul se numeste HotPhone, dar erau mult mai multe siteuri cu preturi mult mai mici decat la eMAG sau alte magazine mari de incredere, ce parere aveti despre ele, sunt ok? Si de ce sunt asa ieftine? Au anumite probleme?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Alea ieftine sunt din așa numita „zonă gri", provin din importuri cam ilegale (care nu plătesc taxe și TVA), și nu prea oferă niciun fel de garanție. Și nici nu ești sigur că vei primi produsul comandat, ei în general nu lucrează pe stoc, ci la comandă, iar primirea comenzilor lor poate dura și câte o lună...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti mai bine de la eMAG dar nu resigilate.ce-i in mana nu-i minciuna.

| Sabs28 a răspuns:

In general daca pretul e mult mai mic, este o teapa. E plin netul de asa ceva. Fie nu iti trimit ce ai comandat, fie iti trimit un gunoi, apoi nu mai dai de ei in veci. Lucrez in domeniu si stiu ce zic. Alege Emag sau Altex. Atentie, produse de pe Emag vandute de Emag, ei au si alti vanzatori si acolo se mai dau tepe