| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

S-a întâmplat vreodată sa aveți parte de experiente neplăcute cu Comenzile de Haine de la Magazine din SUA? Sa plătiți și sa nu vina produsul. Dacă comanda a valorat de exemplu 500 ron sa vi se retina toți banii fără sa ii primiți înapoi etc!

38 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, atat haine si incaltaminte si au venit la timp. Am mers pe site-urile sigure, recomandate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata nu mi s-a intamplats a-mi opreasca nimeni banii, maia les de pe site-urile internationale.
Dar din cauza pandemiei, transportul poate dura chiar 2 luni.

In ce priveste plata, nu-ti trage nimeni teapa, ca totul este afisat pe site-ul lor, tu cunsoti pretul si daca il platesti, inseaman ca l-ai acceptat.
500 de roni inseamna cam USD$ 110, probabil pentru transport si marfa.
Pregateste-te sa platesti taxe vamale si TVA, fiindca suma depaseste $100.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Ai comandat produse vreodată de pe Pactherlife?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Nu am comandat niciodata de pe pachterlife, dar am comandat de pe alte sute de site-uri internationale, de vreo 30 de ani incoace de cand imi fac cumparaturile mai mult online. Locuiesc in occident si shoppingul online este practicat la greu, de foarte multi ani, comparat cu romanica.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Știi pe cineva care a comandat de pe Pachterlife. Si a ajuns comanda ok 100 la 100!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Nu stiu pe nimeni, ca noi nu suntem pasionati de echipament sportiv.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca pachetul nu ajunge poate fii pierdut si de posta internationala sau cea locala.
Ai primit un tracking number de la ei, confirmand ca au trimis pachetul?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Da de ce sunteți pasionata doamna? Unde stați în Occident!?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

De abia ieri la ora 23 am făcut comanda!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Sydney -Australia.
Sunt pasionata de dans, de volei, de baschet, de plimbarile cu bicicleta, de inot, dar nu ma intereseaza sa port tricouri cu embleme sportive, ca nu mai sunt la varsta adolescentina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Atunci de ce te agiti atata, cand ai facut comanda in miez de noapte cu nici 24 de ore in urma? Ai rabdare!
Mai vorbim peste 1 luna!

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Era vorba sa nu tragă teapa la bani? Sa fure toți bani din cont

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Eu am 21 ani. Deci adolescenți. Am devenit relativ de curând Major!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Este imposibil sa ti se fure banii din cont, odata ce tu singur ai facut cumapratura si tu singur ai acceptat suma scris a de ei pe ecran.

Banii din cont se pot fura numai cand intri pe site-uri ilegale de pariuri sportive, de gamminguri, ori iti dai numarul de card bancar pe cine stie ce site-uri dubioase.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Pai si Pachherlife nu e un site dubios parerea dumneavoastră!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Nu, Pachherlife este un site legit! Am verificat pe internet, are reviewuri bune.

Dupa cum spuneam ai toate sansele sa-ti gasesti contul bancar gol, cand faci pariuri online, nu cand cumperi dupa site-uri legale si te vad interesat masiv de pariuri online, de site-uri ciudate, deci toate sansele ca sa fii jafuit dupa aceste site-uri nu dupa magazine online de imbracaminte.

| Violleta2022 a răspuns:

Magazinele care vand produse de imbracat, incaltat sau mancare, au programe care nu pot trage mai multi bani decat afiseaza acel produs.
Deci sansele ca cineva sa-ti ia mai multi bani nu se intampla la aceste website=uri ci la cele cu suma flexibila, care poate fii indrodusa manual, unde tu le dai direct numarul de credit card sau de cont bancar, si evident ai acceptat electronic, toate regulile lor.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Zici de exemplu de un meci LIVE la pariuri la Tenis Fotbal la UNIBET unde cotele se tot modifica pe parcursul unui meci. Am înțeles acum bine nu!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

La formurile si jocurile online unde valorile sunt felxibile (diferite, nu fixeca la un produs de imbracaminte unde ese afiseaza pretul) acolo se poate retrage mai mult.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Ati pariat vreodată online doamna!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Am firma de IT si am clienti care vin dispaerati ca li s-au retras bani multi din cont, la aceste pariuri sportive, de aceea te avertizez.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Eu joc la pariuri doar în agenție la fix

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

De ce joci, ai bani de aruncat pe jocuri de noroc?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Dacă aveți firma de IT. Ce merita mai mult pentru jocuri parerea dumneavoastră Playstation 5 sau un Desktop top de Gaming?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Joc doar 2 lei pe bilet! Banii furați online nu se mai pot recupera nu!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Daca sunt din contul tau bancar, nu, inseamnand ca tu ai dat voie altora sa-ti ia banii din cont.
Daca sunt din credit carduri, poti cere investigatie bancara, fiindca credit cardurile sunt asigurate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Imi pare rau, dar nu am cums a te ajut, noi nu vidnem joculete, noi tinem IT-ul la alte companii, suportand programe serioase, mii de useri, nu joculete. Chiar suntem impotriva jocurilor sa se monteze pe computerele de servici.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Era vorba de PC personal doamna!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Nu am idee, imi pare rau.

| Violleta2022 a răspuns:

La 21 de ani pe care ii ai, de ce nu faci ceva util cu viata ta si tot timpul asta liber, in loc sa petreci timpul inutil pe joculete si pariuri sportive?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Violleta2022):

Sunt bolnav

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Vad ca esti intr-un scaun cu rotile, dar capul si mainile iti sunt sanatoase si esti destul de istet, ca sa poti afce ceva util in viata pe care o ai, chiar si asa cum esti.

| Dismally a răspuns:

De ce ai cumpara vreodata haine sin SUA? Cat platesti pe transport, taxe vamale si TVA iti mai iei inca pe atatea haine laughing Sfatul meu e sa-ti iei din UE.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Dismally):

In UE nu găsesc haine din WWE!

| Dismally a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

In cazul asta inarmeaza-te cu rabdare, mie mi-a venit un pachet dupa mai bine de doua luni.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Dismally):

Da dar ai primit produsele în regula?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Dismally):

Nu ți a tras teapa la bani nu? Aducă sa ramai fără bani în contul tău de la Băneasa?

| Dismally a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Da, am primit ce am comandat dar am luat de pe un site de incredere.