| aimullah123 a întrebat:

Sabiile de pe Military shop sunt reale?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce pret au. Sabiile originale costa mii de €

| Bizon95 a răspuns:

NU
ca sabie nu e reala, o sabie de samurai era testata pe o statuie din piatra, daca putea sa ii taie capul fara nici un fel de problema la sabie, de asemenea sa lovesti sabie vs sabie, nu ar trebui sa se ciobeasca, nici macar putin, NICI MACAR CATUSI DE PUTIN

deci alea de pe shop-ul ala, la pretul ala sunt niste glume de pus in vitrina sa vina prietenii si sa zica: OOOOOOOOOOOOO

chiar ma mir ca nu au bat'leth... sabii klingoane

| RoCkKiD a răspuns:

Da, dar sunt de proasta calitate. Din cate vad pe acolo sunt facute industrial si cam la calitatea unui cutit de bucatarie, te poti taia cu ele daca nu ai grija dar daca dai in ceva pa pa lama (depinde care, pentru ca unele nu-s ascutite)

O katana facuta de un fierar din japoinia ajunge pe la cateva mii de euro.

Acum, teoretic e ilegal sa le deti o sabie cu tais functional fara autorizatie dar nici nu cred ca va veni politia sa te verifice. Daca vrei sa stii de o treaba du-te la sectia de politie din zona si intreaba-i ce acte iti trebuie ca sa iti elibereze autorizatia.