| cosminz a întrebat:

Sal TPU :*... 1 gram de aur la cursul valutar BNR esti 178, 54 lei. Daca eu duc la amanet bijuterii o sa primesc o suma apropiata de aceea? Funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici pe departe. O sa primesti cca 100 de lei. Numai bine!

| laptopnews a răspuns:

Trebuie sa vezi exact la cat e cotat gramul de aur la amanetul la care mergi. Plus ca aurul de 24 de karate nu se poate prelucra ca atare, deci bijuteriile pe care le vei duce, nu vor valora atat. Sper ca ai inteles ideea! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cate grame are aurul pe care vrei sa-l duci. Daca are 2 3 grame o sa primesti mai mult.

| alexaana a răspuns:

Un gram de aur la amanet este în jur de 70 - 100 de lei, depinde și de câte karate are.