| Apocalipsa22 a întrebat:

Sall.Stie careva dacă pot să scap de taxa de pe G2A, vreau sa adaug fonduri în G2A wallet cu un PaySafeCard de 200lei și îmi cere o taxa de 24 lei și nu as vrea sa o plătesc!

9 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Zici ca esti din America si scapi de taxa. (taxa fiind impusa doar tarilor EU). Eu asa am facut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Schimba locatia. Da-ti datele ca esti din Elvetia sau ceva de genul. O zona non-TVA, in principiu.

| Apocalipsa22 explică (pentru Superior):

Și unde anume pot sa schimb tara?

| Apocalipsa22 explică (pentru GabiDumitrescu):

Și cum schimb locatia

| Superior a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Sus in dreapta e un steag.

| Apocalipsa22 explică (pentru Superior):

Și îmi poți spune care țara are taxa 0%?

| Superior a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Tarile Americane si Non-Europeane.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Apocalipsa22):

Cel mai sigur ii intrebi pe cei de la suport, si eu am avut o problema similara acum ceva vreme pe Kinguin parca si m-au lamurit fara probleme. Vezi sa nu cumva sa iti dea si jocurile blocate pe regiunea respectiva daca iti schimbi resedinta din setari...winking

| alii98 a răspuns:

Daca nu merge ce a mai zis Superior, intra pe my paysafecard si fa-ti cont, baga in cont codul, ca sa fie incarcat, apoi intri pe g2a si la checkout platesti cu paysafecard