| anonim346575 a întrebat:

Sall Vreau si eu sa stiu daca comand ceva prin curier cand soseste comanda dupa ce platesc pot deschide pachetul de fata cu ei si daca nu e ceea ce am comandat il pot returna tot atunci si primesc bani inapoi?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu, curierul nu are nicio raspundere pentru ce livreaza comerciantii. In general comerciantii mentioneaza ca in caz de returnare a produsului cheltuielile de returnare le suporti tu. Daca este destul de amabil curierul, poate astepta sa desfaci coletul si daca e cazul ii poti da inapoi coletul si ar trebui sa mai platesti inca odata curierului cheltuielile de transport sa duca produsul inapoi, dar banii pe produs nu ti-i poate da el inapoi pe loc. Eu am luat multe lucruri de pe internet, de toate felurile, nu am avut niciodata probleme cu nimic, nu cred ca-i cazul sa-ti faci griji happy

| anonim346575 explică (pentru mixxjim):

Vreau sa comand de pe okazii.ro niste gnatere a cate 20 kg fiecare si nu vreau sa iau teapa de aia zic persoana de la caare vreau sa iau are foarte multe calificative are cam 1300 bune si 15 negative 15 neutre si de iaa nu vreau sa iau teapa

| mixxjim a răspuns (pentru anonim346575):

Un risc exista intotdeauna sa fii nemultumit de ceva cand comanzi pe nevazute, dar la 1300 de calificative bune eu zic ca nu ar fi problema. Si care ar putea fi mara teapa? Sa fie de 15 kile in loc de 20? laughing Daca era vorba de vreun TV sau iphone era mai riscant, asa nu pare a fi un risc prea mare.

| anonim346575 explică (pentru mixxjim):

Man uite aici link cu ele http://www.okazii.ro/......a130547679 are garantie de livrare