| beamaria a întrebat:

Salut! A cumparat cineva un caine de la canisa Dog Shop? Sunt de incredere? Acesta e site-ul lor https://www.caini-de-vanzare.ro/

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este un site de incredere!
Nu spun cine sunt in realitate, doar ca sunt un "dog agency" din Romania si atat.
Nu exista inregistrare la Registrul Comertului, nu exista numar de telefon, nu exista contact si in general NIMIC despre.
Asadar sarlatani, care vand la negru!
https://www.caini-de-vanzare.ro/despre-noi.html

| petredanescu a răspuns:

Am cumparat eu un catel ciobanesc german de la ei.
Pana acum, de 30 de ani am avut permanent cate 2 catei in curte, deci stiu cate ceva despre ingrijirea cainilor.

Sunt niste tepari nenorociti, impreuna cu crescatorii lor.

Am platit comisionul de 360 lei, le-am indicat exact in poza care exemplar il vreau (mi-au trimis o oferta cu poze atasate, la care am convenit sa-mi furnizeze catelul la Timisoara cu un extra transport de 50 Euro). Dupa doua saptamani de asteptare si 5 telefoane, intr-un final ma suna transportatorul ca a doua zi i-mi aduce catelul, dar doar pana la Arad, daca vreau pana la Timisoara trebuie sa platesc 100 de lei in plus). Intr-un final merg pana la Arad ma intalnesc cu transportatorul/proprietarul, nu stiu ce era, catelul nu era cel din poza, dar simpatic foc, asa ca nu m-am cramponat de chestia asta. Ulterior surpriza, pretul era altul decat cel negociat (mai mare cu 15 Euro).
Deci ciupeli romanesti, 100 de lei la transport, 15 Euro din pret, de-ale casei...
Si bomba, dupa 4 zile catelul ajunge pe perfuzii, diagnosticat cu Coronaviroza si probabil si Parvoviroza, ambele teste au iesit pozitive, acum e in tratament, cu sanse mici de supravietuire.
Asta desi in carnetul de sanatate ( completat total intangibil) figureaza vaccin si deparazitare.
Cica garantia este de trei zile de la furnizare, cand Parvovirusul are perioada de incubatie de 7-14 zile.

Concluzie : fugiti tare de ei si nu va luati catei de la asa zis crescatori care nu au nici o treaba cu dragostea pentru animale, sunt niste rechini care nu au cea mai mica empatie pentru cateii pe care ii cresc, pentru ei este o marfa oarecare
Eu m-am muscat o data, a doua oara nu se va mai intampla.