| Xenoverse a întrebat:

Acum 2 zile am comandat de la eMAG un mp4 player si azi mi-a venit comanda dar problema este ca nu am primit garantia de la el si pe site-ul celor de la eMAG scrie ca are 24 luni de garantie si in caz ca nu mai merge inainte de termenul expirarii garantiei, ce sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Garantia o ai doar pe baza dovezii de plata (chitanta, bon de casa /curier /factura achitata, incat marfa se schimba (nu se repara) in caz de defectiune.

Trebuie sa pastrezi chitanta primita de la curier, pe care sa figureze si player-ul.
Poate ai primit si o factura pe care este scris modelul si seria de fabricatie.

| Țoglă a răspuns:

Garanția o ai în mod electronic în cont.

| Denila123 a răspuns:

Suna la ei, si îți trimit eu un mail, cu o foaie care te duci si o scoți la imprimata,,, Zu si mie prețul cat a costat,,

| Edmonds2342 a răspuns:

Salut! S-ar putea sa ai garanția in format electronic, la detaliile comenzii în contul tău eMAG

| Xenoverse explică (pentru Edmonds2342):

Nu am sa le dau la bot.