| Vlad231 a întrebat:

Am 14 ani și vreau și eu să mă îmbrac cu haine faine că mereu ii vad pe celilalti colegi/prieteni că se îmbracă foarte bine, iar eu sunt singurul care își cumpără din 3 in 3 luni vreo 2 tricouri și niște bluze...
Îmi poate recomanda și mie cineva cu ce fel de haine să mă îmbrac.mie îmi place să port hanorace in general și să mă îmbrac in haine așa mai sport.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La varsta ta, cand esti in crestere, hainele ce le porti acum nu-ti vor mai fi bune in sezonul urmator. Daca-ti cumperi acum ceva, la anul nu va mai fi buna, o vei arunca.
Din acest motiv s-au inventat hainele de sezon ieftine, care tin doar un sezon si se strica. Aceasta categorie este folosita la varsta ta: la moda, ieftine si de un sezon.

Situatia se va schimba mai tarziu, cand te vei stabiliza la marime. Atunci iti vei cumpara haine durabile, mai scumpe, dar care vor tine chiar si mai multi ani.

| Vlad231 explică (pentru Bula):

Am 1.86. nu cred că o să mai cresc mult (sper)

| Bula a răspuns (pentru Vlad231):

Nu se stie.
Baietii mai cresc pana la 20-22 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Imbracat bine la 14 ani?
Tu esti inca copil, unde sa te duci imbracat bine? La nunta, la companie, ai firma ta?
Vad ca-ti cumperi chiar foarte multe, daca odata la 3 luni, iti iei 2 tricouri si niste bluze.
Sunt unii copii care isi cumpara 1 data pe an, cate 2-3 tricouri si atat.
Daca ai 2 treninguri si 2 hanorace si mai multe tricouri, la ce-ti mai trebuie altele?
Oricum cresti si sunt o gramada de bani aruncati!

| aXy99 a răspuns:

De ce nu te duci intr-un mall si iti alegi de acolo ce iti place? Ia ceva pe gustul tau, nu doar sa fii la moda. Poti sa le faci pe ambele, desigur. Sunt si magazine accesibile.

| GPA a răspuns:

Https://bittersweetparis.ro hanorace și geci bomber care, din punctul meu de vedere, sunt absolut excepționale. Am cumpărat o geacă bomber Deep space. Material de calitate.

Pentru îmbrăcăminte sportivă : http://www.red24.ro/catalog/treninguri-13

Încălțăminte de calitate : https://www.bmxmagazin.ro/shoes-30/#/sex:barbati/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haine asa mai sport cum ma imbrac eu. Atunci iti recomand Stone Island,Nike,Adidas, Puma. Iar daca nu iti permiti, atunci asa scumpe, vezi ca si hainele si incaltarile de la Veer sunt de la calitate. Sau Redics.

Daca vrei blugi, atunci tin sa iti spun ca blugii de la Kenvelo sunt carpe pentru sters pe jos si mai mult platesti pentru ca ai scris "Kenvelo" pe eticheta. Am platit 190 pe o pereche de blugi si s-au rupt in doua luni. Am cumparat blugi dintr-un complex comercial de la mine din oras si am platit 90 lei perechea. 3 ani au trecut de cand i-am cumparat si inca mai port.

Cat despre Nike, Adidas si restul indicat este sa cumperi din magazinul cu acelasi nume sau Intersport unde am cumparat numai originale.

Cat despre Stone Island tin sa iti zic ca, daca vrei haine de la aceasta firma, le comanzi numai pe internet https://www.b-mall.ro/stone-island ori sa mergi personal in strainatate sa le cumperi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca idee, uite aici https://bit.ly/2Qv76L8. E marimea S ( din pacate numai marimea S ). Nu stiu ce marime ai tu la haine, dar pe mine S nu ma incape laughing

| Demidol a răspuns:

Hanoracle si hainele sport, tie ti se par faine?
Apoi, acele tricouri se pot spala, de ce sa-ti cumperi des? Chiar si din 3 in 3 luni e suficient de des.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Fa cumparaturi intr-un mall, ai grija ca hainele sa arate bine si sa nu fie nici prea scumpe, nici prea ieftine, undeva intre (mai sunt si magazine de genul). Asa, pe hanorac, cum iti place sa porti, merg niste blugi stramti si o pereche de Nike sau Adidas.

| Cheptene1Natalia a răspuns:

Nu conteaza ce fel de haine porti