| Andreszfho a întrebat:

Am 16 ani si am un card la banca pe care imi primesc alocatia. Cardul este la BCR tip City card. Vreau sa-mi atasez acest card la contul meu de PayPal si nu prea stiu cum se procedeaza. cere confrmare? Poza cu buletin? avand in vedere ca nu am 18 ani. trebuie sa ma duc la banca pentru ceva cu un parinte? pot sa bag bani in paypal de pe card? Va rog sa ma ajute cineva. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Ca sa-ti faci cont paypal trebuie sa ai peste 18 ani. Poti sa ataseszi cardul tau doar daca treci ca utilizator principal pe cineva major (mama sau tata).Nu declara date false, vei avea probleme la gestionarea contului, daca vreodata trebuie sa primesti sau sa trimiti sume mai mari, iti pot cere un document care sa ateste identitatea corecta.
Succes

| Andreszfho explică (pentru FreddieM):

Daca-mi fac cont de paypal cu datele unui parinte si imi pun cardul meu cere ceva detalii in plus? sau pot sa il folosesc asa?

| Andreszfho explică (pentru FreddieM):

?

| FreddieM a răspuns (pentru Andreszfho):

Nu te costa nimic sa incerci sa simulezi crearea contului. Vei gasi toate raspunsurile pe traseu.