| RaduConstantinRadu1990 a întrebat:

Salut,am castigat un giveaway dar nu stiu ce trebuie sa fac, adica ce taxa sa platesc daca coletul e gratuit si livrarea este platita deja de catre el, coletul a fost marcat cu 12 usd dar initial a fost marcat cu 120 usd, oare asta are legatura cu taxa vamala adica 20% din valoarea colrtului? adc nu platesc mai mult de 3 usd, nu? dau funda dar va rog raspundeti rapid daca se poate, am incercat sa caut cv dar nu era ceea ce voiam eu sa gasesc

Răspuns Câştigător
| KorePandorica a răspuns:

Bună. Am câștigat și eu un giveaway acum un an din Anglia și nu am plătit nimic, nici taxa vamală. Totul a fost plătit de persoana respectivă. Bănuiesc că așa o să se procedeze și la tine ...citește regulamentul concursului și vezi dacă se menționează pe undeva ceva.

1 răspuns:
| RaduConstantinRadu1990 explică (pentru KorePandorica):

Ti am dat funda pana la urma))