| idontknow222 a întrebat:

Salut, am comandat ceva de pe aliexpress, coletul a ajuns in Romania si mi-a venit si un bilet de trimitere, maine ma duc dupa colet. Produsul a costat 26$ si transportul 2$. E posibil ca maine la posta vamala sa imi mai ceara bani? sa stiu daca sa am la mine si pentru chestia asta.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru coletele peste 10 euro se plateste TVA 19%

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pachetul venind din afara UE, te poți aștepta la o anumită taxă vamală deci fii pe fază

| iwefgOficiall a răspuns:

Da iti mai trebuie vreo 10 lei depinde cate zile a stat acolo eu cand m-am dus acolo mi-au cerut 5 lei!

| DOOOPX a răspuns (pentru iwefgOficiall):

El se referea la acei bani de la unele produse de pe AliExpress îți arată și livrarea și poți să selectezi ce metoda de trimitere sa fie.

| DOOOPX a răspuns:

Nu, tu când ai finalizat plata ai plătit și transportul, adică ai plătit 28$, nu o sa trebuiască să plătești nimic.

| Benczik_Patrik_2000 a răspuns:

Poate taxa vamala