| Bybanu a întrebat:

Salut, am comandat ceva de pe ebay si i-am dat adresa unde stau. Normal trebuie sa ajunga intre 5-25 februarie. Pana acum nu a ajuns. Eu trebuie sa plec in alt oras si nu am cum sa ma mai intorc. Daca imi vine aviz ca sa-l ridic de aici la posta voi sti de la familie.dar problema e, cum il ridic coletul daca eu nu sunt?

Pot suna la posta scrisa pe aviz si sa le spun sa-l trimita la alta posta?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai simplu e să faci o procură cuiva în care ai încredere să ridice produsul.

| mont a răspuns:

Din pacate acceasi problema o am si eu, de pe ebay din china a fost facuta comanda? La mine comanda intarzie deja de o luna. Trebuie sa iau legatura cu vanzatorul.

Cred ca singura varianta e o procura la notar pe numele unui persoane sa poata lua pachetul in locul tau.

| Bybanu explică (pentru mont):

De pe ebay asa dureaza.1 luna...vezi acolo ca scrie intre ce date trebuie sa-ti ajunga...am mai comandat si mi-au ajuns intre acele date..nu mai mult, dar nici mai repede

| mont a răspuns (pentru Bybanu):

La mine e depasita a doua data deja, trebuie sa iau legatura cu vanzatorul, daca nu paypalul. Si eu am mai comandat si nu au fost probleme.