| Horhe2883984921 a întrebat:

Salut, am comandat online de pe Decathlon niste haine, a durat cam 2 săptămâni până au sosit, dar un hanorac din cele comandate a sosit rupt în partea de jos sau descusut, le-am trimis un email in ziua respectiva (vineri, 28 august) pe adresa inforomania@decathlon.com dar la o ora tarzie, cam aproape de miezul nopții, le-am explicat tot, dar nu am primit niciun răspuns până acum, ce as putea face? Dau funda celui mai folositor răspuns!

1 răspuns:
| StefanDrg a răspuns:

Fa refund. Ai drept 30 zile de refund sau 15 zile. Nu mai stiu. Cand te întreabă la telefon de ce vrei refund Spune-le ca hanoracul este rupt. Prin telefon faci refund. Sună-i