| alexcelmic a întrebat:

Salut,am comandat și eu ceva de pe internet(Din România) prin poștă, în cap cât timp livrează poșta română?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există un timp standard care să poată fi menționat. Depinde de distanța dintre cele două orașe. Poți să calculezi așa. Preluarea pachetului la poștă, o zi, livrarea la firma de tranaport o zi, transportul, o zi, livrare la oficiul poștal de care aparții, o zi. Preluarea de către poștaș a comenzii de livrare și depunerea recipisei la tine casă, o zi. Asta ar fi, cinci zile. Dar dacă este o perioadă aglomerată la poștă, te poți aștepta să dureze 7-10 zile. După ce primești direct sau prin cutia ta poștală de acasă anunțul, va trebui să mergi după el la poștă, că ei nu livrează acasă. Poți să îl primești și în trei zile dacă ești norocos, dar asta ar fi un fel de livrare rapidă, care nu se întâmplă în realitate.