| anonim346575 a întrebat:

Am cumparat ceva si urmeaza sa imi vina prin posta romana si vreau sa stiu daca postsul sa zicem imi livreaza coletul cand sosesc cei de la posta in localitatea mea?

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu postasul iti aduce o hartie in baza careia te duci sa iti ridici coletul

| anonim346575 explică (pentru Danzell):

Pai unde sa il ridic

| Danzell a răspuns (pentru anonim346575):

De la oficiul postal. ar trebui sa scrie pe acea hartie.

| anonim346575 explică (pentru Danzell):

Man daca eu sunt din gorj trebuie sal ridic din tg-jiu

| Danzell a răspuns (pentru anonim346575):

Ma laughing il iei de la posta din localitate. de fapt il iei de unde iti scrie pe mandatul postal. daca zice sa il iei din Bucuresti de la posta x de acolo il iei. daca izi zice din localitatea ta de acolo il iei.

coletul il ridici de la oficiul la care a fost trimis de expeditor.

nu stiu ce nu intelegi tongue