| Desembra133 a întrebat:

Salut.Am cumparat de pe ebay o tigara electronica si am verificat transportul pe parcelmonitor si mi-a aratat ca obiectul a ajuns, "Arrived at sorting center" vreo 3 zile pana azi, cand mi-a aratat "Parcel dropped off over the counter".S-a intors cumva inapoi?

4 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Parcel dropped off over the counter
Colet lăsat/transportat la ghișeu

Arrived at sorting center
Sosit la centru de sortare

| Desembra133 explică (pentru Legion7X):

Mie mi-a aparut prima data Arrived at sorting center (Romania) apoi Parcel dropped off over the counter... dupa cum am mentionat si in intrebare.
uita si un screenshot: http://prntscr.com/hb6s0p

| Legion7X a răspuns (pentru Desembra133):

Ști se unde se ia astfel de colete?
Poate că a ajuns la ghișeu în România din moment ce ți-a trimis Arrived at sorting center primul
Apoi celălant cu parcel dropped off over the counter colet lăsat la ghișeu.
Ai un nr de tell să suni undeva?
Ar trebui să te duci la poștă să întrebi sau
Eventual să-ți dea un nr de tell de la un centru care se ocupă cu pachete.
Drop something off înseamnă a lăsa/transporta/livra pe cineva sau ceva( într-un anumit loc cu mașina)
iar
Parcel înseamnă colet

| Desembra133 explică (pentru Legion7X):

Ar fi ok sa contactez vanzatorul si sa-l intreb legat de chestia asta?