| Anonim420420 a întrebat:

Am cumpărat o pereche de adidasi de la hervis la reducere la 160 lei. Din pacate marimea nu este buna. Acum dupa 3 zile acei adidasi sunt 220. Eu vreau sa-i dau la retur sa-mi schimbe marimea. Voi plati restul de bani pana la pretul actual? Sau doar imi schimba marimea si gata platesc doar transport? Va rog sa raspunda cineva care stie.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt destule magazine online care îți spun că nu-ți schimbă mărimea și dacă vrei altă mărime trebuie să dai o comandă nouă. în magazin ai putea dacă sunt nepurtați, au eticheta și ai bonu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai spus un lucru, te duci tu sa i schimbi? Sau îi trimiti prin curier? Ca curierul te va costa nu este gratuit.

| Frank51 a răspuns:

Nu plătești nimic.

| christall a răspuns:

Asta zice pe siteul lor:
SCHIMBUL de produse se va face prin RETUR si plasarea unei noi comenzi cu marimea dorita.

| ArisTOTelx a răspuns:

Nu, vei spune ca i ai cumparat cand a fost acea reducere, daca nu iti accepta returul sau tot prelungeste problema, solutia e politia.

| MinIulia09 a răspuns:

Bună! Dacă adidasii nu au nimic, mă refer la zgârieturi sau din astea, nu plătești nimic si ti se schimbă mărimea.Stai liniștit!
Însă, ceva, care mă va ajuta să îți dau un răspuns mai bun si folositor.Îi vei duce tu sau îi vei trimite prin curier? Pentru că dacă îi trimiți prin curier vei plăti o sumă nu chiar foarte mare de bani.