| Allleeexx a întrebat:

Am cumpărat si eu un ceas de pe eBay din Italia cu 1, 400 lei
https://imgur.com/a/RX6ux si nu știu dacă este din aur si otel cum scrie acolo... Il am de două luni si văd ca mi s-a zgâriat puțin laughing)) https://imgur.com/1Z7NCP8 Puteți să ma lămuriți si pe mine? Sau cum pot vedea daca e din aur sau suflat?

6 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

La cum arata zgarietura, e doar suflat, de ce ar da cineva atatia bani pe un ceas? Cauta pe AliExpress ceas dupa numele ceasului tau si vezi daca gasesti acolo, s-ar putea sa gasesti, la un pret de nimic, asta insemnand ca ti-ai luat teapa!
Daca tot vrei sa cumperi un ceas scump, il cumperi dintr-un magazin cunoscut de la o firma cunoscuta ca sa fii sigur ca iei ceva bun.

| Allleeexx explică (pentru RB26DETT):

Ca trebuia sa scap mai repede de bani si asta imi doream.

| RB26DETT a răspuns (pentru Allleeexx):

Dupa titlu, pare putin dubios, Steel Dial Yellow gold, asta da translate-ul, da de inteles ca e otel de culoare galben-auriu.
Uite ce am mai gasit, "Watch Diesel Man Quartz Power (battery) Display Analog Functions Chronograph Water Resistance 10 atm water resistant Case material Steel Case color Yellow gold Dial color Yellow gold Strap type Steel Strap Color Yellow gold
" zice ca e din otel de culoare aurie... deci ti-ai luat teapa la faza cu aurul, e doar vopsit sa para de aur. Acum nu trebuie sa dai vina pe vanzator, a specificat acolo treaba asta.

| Allleeexx explică (pentru RB26DETT):

Mda

| PumpkinDoll a răspuns:

Se poate sa fi luat teapa, nu prea e bine sa cumperi lucruri scumpe online si la mana a doua