| Ionutmariuo13 a întrebat:

Salut. Am cumparat un Apple watch luni din altex din magazin nu online. Pot sa ii fac retur?

Răspuns Câştigător
| Oyasumi a răspuns:

Categoric, ai perioada de returnari in caz ca produsul nu este cum te asteptai sa fie. Desigur sa nu fie deteriorat. Poti prezenta bonul, garantia, cutia si tot ce ai primit alaturi de acesta, iar ei vor accepta. Asa am facut cu un telefon saptamana trecuta, tot la altex.

| Ionutmariuo13 explică (pentru Oyasumi):

Am crezut ca pot doar pentru comenzile online. Multumesc!

| Ionutmariuo13 explică (pentru Oyasumi):

Si tot din altex ai luat telefonul? Sau online. Ca multi spun ca decat daca cumperi din online poti din magazin fizic nu.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti, cu bonul fiscal. Dar de ce l-ai mai cumparat, ca sa te afli in treaba?

| Ionutmariuo13 explică (pentru darrio2007):

Poate l-am cumparat si nu-mi place. Sunt multe cauze pe care le poti avea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionutmariuo13):

Daca il luai online te credeam. Dar e problema ta.
Returneaza-l in 10 zile cu ambalajul original si bonul fiscal.

| Ionutmariuo13 explică (pentru darrio2007):

Ma credeai ca ce?laughing) Uite nu-mi place mie ceasul. Daca nu-mi place nu inseamna ca l-am luat ca sa ma aflu in treaba. Zici ca stiu eu dinainte cum e.hee hee

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Gresit ce ti-au raspuns ceilalti. Daca l-ai cumparat din magazin fizic se presupune ca l-ai verificat acolo si nu-l poti returna. Citeste aici: http://bit.ly/2IvzWw7

Răspuns utilizator avertizat
| Dark7Soul a răspuns:

Da.